Звичайні мости з'єднують береги. Незвичайні – об'єднують мрії. Доторкнись до мосту – мосту бажань. Який колись давно здійснив мрію Олександра Поля, а зараз здійснить твою. Міст відчує твою мрію, та з'єднає її з можливістю здійснитися.
Перша мініскульптура «Міст Олександра Поля» присвячена почесному громадянину Катеринослава (нині – Дніпро) – Олександру Миколайовичу Полю.
Олександр Миколайович у свої часи зробив багато корисного, щоб Дніпро стало таким, яким воно є зараз. Одним з його досягнень є клопотання про будівництво Придніпровської залізниці, а разом і з нею мосту (ще відомий, як «Амурський міст» або «Старий міст»).
18 травня 1884 р. в Катеринославі урочисто відкрили новий міст Катерининської залізниці. Офіційна назва – «Міст Імператора Олександра III».
Автором проєкту моста був інженер Микола Аполлонович Белелюбський. Побудований за проэктом академіка Н. А. Белелюбського, Дніпровський міст являє собою двоярусну споруду довжиною понад півтора кілометра при загальній вазі 9525 тонн. На нижньому ярусі розташовувалася одноколійна залізниця, на верхньому – дорога для пішоходів і возів (а пізніше – автомобілів і трамваю).
12 вересня в Дніпрі на День міста відкрили бронзову мініскульптуру «Міст Олександра Поля». Її встановили на фонтані навпроти міської ради. Це перша бронзова мініскульптура в рамках проєкту «Відчуй Дніпро». Церемонія відкриття проходила в прямому ефірі 34 каналу. На ній були присутні представники засобів масової інформації, мешканці, гості та місцева влада. Мініскульптуру відкрив автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.
Відео про мініскульптуру
Відео
https://youtu.be/qix9F5GlMNA; Відкриття 1 мініскульптури - прямий ефір на 34 каналі; 02:35;
https://youtu.be/rFQOfVbTbvw; Біля міськради відкрили бронзову мініскульптуру - канал D1; 01:02;
Повір'я до мініскульптури
Доторкнись – відкрий щось нове!
Доторкнись до мініскульптури «Міст Олександра Поля» на фонтані, що перед будівлею Дніпровської міської ради (проспект Д. Яворницького, 75)
Творча група
Над створенням мініскульптури працювали:
Карен Агаджанян
Автор проєкту «Відчуй Дніпро»
Анна Самойленко
Співавтор проєкту
Роман Домашич
Скульптор (Львів)
Бюджет участі - Дніпро
Проєкт є переможцем на платформі «Бюджет участі»
Виготовлення та встановлення
Процес виготовлення починається з ескізу, далі мініскульптура ліпиться з воску або пластиліну й проходить багато етапів уточнень та коректив до моменту лиття в металі.
Мініскульптура, виготовлена в нашому проєкті, має габарити 15 см в усі боки, не більше.
Мініскульптуру завжди встановлюємо великою і дружньою компанією. Велика вдячність хлопцям за цю роботу.
#ВідчуйДніпро
Знаходь мініскульптури, фотографуй та публікуй у соціальні мережі з хештегом #ВідчуйДніпро
Найближчі мініскульптури
Слідуй за маршрутом від однієї до іншої мініскульптури і відчуй Дніпро